Земля

Оприлюднено звіт про стан клімату в 2013 році

У четвер, 17 липня, Національне управління з дослідження океанів і атмосфери (NOAA) опублікувало звіт «Стан клімату в 2013 році». У документі використовувалася інформація, надана 425 вченими з 57 країн світу.

За словами директора Національного центру кліматичних даних Томаса Карла, сьогодні зміна клімату відбувається набагато швидше, ніж раніше в історії сучасної цивілізації.

foto_cikavosti_20.07.2014-05

Найбільш важливі моменти звіту:

– Обсяги викиду парникових газів в атмосферу продовжують збільшуватися: концентрація CO2 досягла рекордних значень (так, у травні 2013-го вона вперше перевищила позначку в 400 часток на мільйон).

Читайте також: Зміна клімату: чи варто плекати надію? 

– Поверхня Землі продовжує нагріватися (наприклад, в Австралії минулий рік був найспекотнішим за всю історію спостережень, в Аргентині – другим, а у Новій Зеландії – третім за цим показником).

– Температура поверхневого шару моря росте (минулий рік увійшов в десятку найтепліших років з точки зору «прогрітості» поверхні моря).

– Рівень моря підвищується (в останні десятиліття рівень світового океану підвищується на 3,2 мм в рік (± 0,4 мм), тенденція збереглася і у 2013-му).

– Поширення льоду в Арктиці залишається на низькій позначці на тлі підвищення температури повітря (крім того, температура на глибині 20 метрів в зоні вічної мерзлоти Аляски була найвищою за всю історію спостережень).

– Екстремальні погодні явища стають ще більш екстремальними (швидкість тайфуну «Хайян» була найвищою за всю історію спостережень тропічних циклонів).

– На Південному полюсі зафіксована рекордно висока температура, в той же час кількість морського льоду в Антарктиді збільшилася.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button