Земля

Відкрито мікроби, які харчуються хімічними речовинами від виверження вулканів

Співробітники Університету Теннессі в Ноксвілл відкрили мікробну екосистему, яка живе глибоко всередині землі та харчується хімічними речовинами, виробленими під час тектонічних катаклізмів.

Процес, коли океанічні і континентальні плити стикаються, одна плита опускається вниз або субдукціє в мантію, а інша плита піднімається, називається тектонічною активністю. Це основний процес, за допомогою якого хімічні елементи переміщуються між поверхнею Землі і її надрами й в кінцевому підсумку повертаються назад на поверхню.

Зазвичай вважається, що цей процес відбувається поза досяжністю життя через надзвичайно високі тиски і температури. Життя майже напевно не існує в екстремальних умовах, коли мантія Землі змішується з корою, утворюючи лаву, однак в останні десятиліття вчені дізналися, що мікроби проникають набагато глибше в земну кору, ніж вважалося раніше.

Це потенційна можливість для відкриття раніше невідомих типів біологічних взаємодій, що відбуваються з глибинними тектонічними процесами плит.

Так автори відкрили велику мікробну екосистему, яка в основному харчується хімічними речовинами: вуглецем, сіркою і залізом, що утворюються під час субдукції океанічної плити під Коста-Рікою.

Команда виявила, що ця мікробна екосистема поглинає велику кількість вуглецю, що утворюється під час субдукції: в іншому випадку він би випарувався в атмосферу. Цей процес призводить до передбачуваного зниження кількості вуглецю до 22%.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button