Земля

Якою буде наша планета через 500 років

Сьогодні за допомогою новітніх технологій вчені можуть робити досить точні прогнози щодо майбутнього. Але передбачити, якою буде Земля через 500 років, – важке завдання, тому що для цього потрібно врахувати дуже багато чинників.

Як ви вважаєте, чи міг Христофор Колумб в 1492 році хоча б уявити, яким буде майбутнє Америки ?!

Якщо спробувати уявити майбутнє, то тут варто виділити два основні чинники зміни: природний і антропогенний.

Земля постійно змінюється. Змінюється її кут нахилу, орбіта і багато інших показників. Ці зміни відбуваються протягом десятків тисяч років, і вони були й будуть відповідальні за величезну кількість процесів на планеті. Але все-таки важливо відзначити, що ці зміни відбуваються не блискавично, а 500 років – не дуже великий термін з точки зору геології.

Однак з боку людей, 500 років – неймовірно багато. Якщо раніше люди міняли Землю не так стрімко, то з розвитком технологій цей процес став просто неймовірно стрімким! Ми вирубувати ліси, руйнуючи середовище проживання диких тварин, забруднюємо атмосферу парниковими газами та іншими частинками, а моря й океани – пластиком. Все це може привести до серйозних змін природного середовища, до яких ми не просто звикли, а яка нам підходить і дає умови для життя.

Сьогодні експерти вважають, що такі 500 років планети залежать виключно від того, як себе поведуть люди. Чи чекає нас світ, схожий на вічний ураган, чи ні – вирішувати тільки нам. Важливо відзначити, що за останні 500 років біосфера Землі сильно змінилася. Число людей збільшилася з приблизно 500 мільйонів осіб до більш ніж 7,5 мільярда. За цей період в результаті діяльності людини вимерло понад 800 видів рослин і тварин. У міру зростання людської популяції в інших видів залишається все менше місця для пересування. Підвищення рівня моря означає ще менше площі суші, а підвищення температури призведе до міграції багатьох видів в більш сприятливі кліматичні умови.

Не всі зміни на Землі викликані людьми, але люди погіршили деякі з них. Сьогодні головне завдання полягає в тому, щоб змусити людей припинити робити те, що створює проблеми, такі як спалювання викопного палива, яке сприяє зміні клімату. Це одна з глобальних проблем, яка вимагає, щоб країни в усьому світі об’єднались для досягнення єдиної мети.

Якщо спробувати дати хоч якийсь прогноз майбутнього Землі, то у неї є всього два шляхи. З одного боку, наша планета може змінитися до невпізнання і жити на ній стане дуже складно. З іншого, у людини є всі шанси зберегти зовнішній вигляд планети, її ліси, поля й океани. Але хто знає! Навряд чи Колумб міг передбачити, що жителі Америки через 500 років будуть стояти в пробці на величезному шосе, гортаючи стрічку Instagram.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button