Здоров'я

У фрукта знайшли здатність боротися з раком

Турецькі вчені вважають, що кумкват має здатність зводити ризик захворювання онкологічними захворюваннями буквально до нуля, відновлюючи клітини.

Image by Juan Carlos Torrico from Pixabay

Кумкват належить до групи видів рослин сімейства рутових, що включаються в рід цитрусових в його широкому розумінні або виділяються в самостійний рід Fortunella. Цей маленький фрукт, схожий на крихітну копію мандарина, рясніє флавоноїдами, у зв’язку з чим служить ефективним захистом від раку, запевняють турецькі вчені. Флавоноїди протидіють збільшенню пухлин, борються з канцерогенними речовинами і підвищують стійкість організму до інфекцій.

Як і інші цитрусові, кумкват містить багато вітаміну С і захищає організм від респіраторних інфекцій. Людям зі слабкою імунною системою, які часто хворіють, рекомендується вживати кумкват для зміцнення захисного механізму організму, причому разом зі шкіркою, відзначають фахівці. Також кумкват сприятливо впливає на роботу травної системи і здатний позбавляти від нудоти, анорексії і нетравлення.

Вісім плодів кумквата еквівалентні десять грамів клітковини, нагадують турецькі вчені, а завдяки цьому фрукт допомагає підтримувати функціонування шлунково-кишкового тракту. У кумкват міститься багато антиоксидантів і вітамінів, що робить його дієвим засобом для запобігання зморшок, пігментних плям і захисту від негативного впливу вільних радикалів під час перебування на сонці.

Кумкват багатий і вітаміном А, тому благотворно впливає на зір і запобігає розвитку катаракти. До того ж він містить значну кількість кальцію і тому підтримує міцність кісток. Нарешті, кумкват збільшує вироблення колагену, який є важливим білком і одним з кращих джерел регенерації тканин організму. На відміну від інших цитрусових, кумкват їдять зі шкіркою і насінням.

Оскільки очистити кумкват від шкірки досить складно, при принциповій відсутності бажання їсти плід зі шкіркою, можна зрізати кінчик і пити сік, відзначають турецькі вчені. Також його можна вживати у вигляді варення, мармеладу або желе, додавати в десерти або тістечка, використовувати при приготуванні морозива в домашніх умовах, класти в салати, додавати в трав’яний чай, вживати в маринованому вигляді.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button