Здоров'я

Що сигналізує про ризик передчасної смерті

Датські вчені провели аналіз медичних даних більш ніж 100 тисяч своїх співгромадян, щоб зрозуміти, які причини можуть спровокувати ранній відхід з життя. Ми публікуємо результати дослідження, що дозволяють судити про ризик передчасної смерті.

Згідно з даними, отриманими в дослідженні датських вчених, яке опубліковано у виданні Canadian Medical Association Journal, зменшення кількості лімфоцитів в крові, що відповідають за захист нашого організму від різних захворювань, говорить про ризик передчасної смерті.

Головні клітини імунної системи відіграють надзвичайно важливу роль в організмі: крім захисної функції, вони допомагають нам відновлюватися після інфекцій. Існує три типи лімфоцитів: NK-лімфоцити, які відповідають на очищення організму від інфікованих і ракових клітин; T-лімфоцити, що усувають різні аномалії на клітинному рівні і беруть участь спільно з B-лімфоцитами в передачі сигнальних білків. Зменшення кількості будь-якого з трьох типів клітин може негативно позначитися на імунній системі, надавши вірусам і бактеріям свободу.

Зазвичай важливість відстеження рівня лімфоцитів в крові недооцінюється, адже лімфопенія або лімфоцитопенія (недолік білих клітин крові та лімфатичної рідини) свідчить про наявність в організмі людини хвороби.

В ході експерименту вчені провели аналіз рівня лімфоцитів в крові у 108 135 данців у віці старше 20 років. За час багаторічного дослідження померло близько 10 372 осіб, що дозволило лікарям встановити взаємозв’язок нестачі лімфоцитів зі збільшеним в 2,8 раза ризиком смерті від і хронічних респіраторних захворювань, раку і проблем з серцем. У загальному знижений рівень лімфоцитів показав збільшення смертності в 1,6 рази від будь-якої причини.

Самі дослідники пояснюють отримані дані тим, що зниження рівня лімфоцитів безпосередньо пов’язано з неможливістю організму боротися за своє виживання в повну силу.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button