Здоров'я

Червоне вино не захищає серце, а тільки дає вам зайві калорії!

Ресвератрол – речовина, яка міститься в червоному вині, темному шоколаді і ягодах, досі був широко відомий завдяки своїм корисним властивостям. Однак вченим з Італії вдалося довести, що дієта з високим вмістом ресвератролу зовсім не сприяє довголіттю або зниження ризику розвитку захворювань серця.

«Гіпотеза про корисні властивості ресвератрола і його сприятливий вплив на організм людини не витримала перевірки часом», – пояснює доктор Річард Семба, професор з Університету Джона Хопкінса. «Вважалося, що продукти, що містять ресвератрол, корисні для здоров’я. Проте ми не знайшли підтвердження цієї теорії». Дослідження доктора Семби було опубліковано в журналі JAMAInternalMedicine.

[ads2] Результати, отримані доктором Сембой, показали, що вживання в їжу червоного вина, темного шоколаду і ягід призводить до зменшення запалення, а також чинить позитивний вплив на стан серцево-судинної системи. «Проте всі ці ефекти обумовлені зовсім не ресвератролом, а поліфенолами і деякими іншими речовинами, які містяться в даних продуктах», – пояснює Семба.

Семба є членом міжнародної групи вчених, які протягом 15 років вивчали процеси старіння в групі людей, які проживають в Італії, у регіоні К’янті. Вчені проаналізували аналізи сечі 783 людей старше 65 років, для того щоб визначити в них вміст метаболітів ресвератролу. Їм вдалося з’ясувати, що, незалежно від віку і статі учасників, рівень ресвератрола в їх організмі ніяк не впливав на смертність. Концентрація ресвератролу не була пов’язана також з процесами запалення, серцево-судинними і онкологічними захворюваннями.

Читайте також: 

Саме після того, як дослідження на мишах показали, що ресвератрол володіє протизапальними властивостями і збільшує тривалість життя, в суспільстві почався справжній бум на ресвератрол. Однак, як показали подальші роботи, його корисні властивості виявилися перебільшеними.

Так що не варто включати в свою дієту занадто багато продуктів, що містять ресвератрол, адже це навряд чи позитивно вплине на ваше здоров’я. А ось фігурі може сильно нашкодити – не варто забувати про те, що червоне вино і шоколад дуже калорійні.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

Кнопка «Наверх»