Екологія

Мікропластик знайдений в тканинах людини, вчені попередили про ризики

Мікропластичне забруднення було виявлено в людських органах. Незважаючи на те, що вчені до кінця не розуміють вплив пластика на здоров’я людини, автори нового дослідження побоюються, що крихітні частинки пластмаси можуть збільшити ризик безпліддя і раку.

Abstract photo created by freepik – www.freepik.com

Фахівці з університету Арізони державного університету показали у своїй роботі, що крихітні пластикові частинки можуть проникати в тканини й органи людини. Попередні дослідження говорили про те, що мікропластик здатний потрапляти в організм людини і тварин і проходити через шлунково-кишковий тракт. Однак остання робота вперше говорить про те, що частинки пластику також можуть накопичуватися в органах людини, включаючи нирки, печінку і легені. Хоча точні наслідки цього накопичення для здоров’я людини мало вивчені, експерти пов’язують мікропластичне забруднення зі запаленням, безпліддям і раком у тварин.

«Ви можете знайти пластмаси, що забруднюють навколишнє середовище практично в будь-якому місці земної кулі», – сказав автор статті і біолог Чарльз Рольскі з університету Арізони державного університету. «За кілька десятиліть ми перестали думати про пластик, як про чудове благо, і почали вважати його загрозою».

У своєму дослідженні Рольскі і його колеги досліджували 47 зразків тканин людини. Вони включали тканини, взяті з нирок, печінки, легенів і селезінки – чотирьох органів, які, ймовірно, піддавалися впливу, фільтруванню або накопиченню мікропластичних частинок.

Щоб довести наявність мікропластику в цих тканинах, команда вчених розробила власну методику, яка містить аналіз за допомогою Раман-спектроскопія для ідентифікації різних матеріалів, включаючи полікарбонат, поліетилен і поліетилентерефталат.

Полікарбонат використовується для виготовлення чохлів для ноутбуків і мобільних телефонів, компакт-дисків, DVD-дисків і захисного скла, в той час, як різні види поліетилену можна знайти практично у всьому, від поліетиленової плівки до дренажних труб і куленепробивних жилетів. Поліетилентерефталат (ПЕТ) використовується для виготовлення волокон одягу, пластикових пляшок і харчових контейнерів.

Група виявила, що пластик був присутній в кожному зразку тканини, який вони аналізували. Вчені говорять, що оскільки зразки людських тканин були взяті від донорів, лікарі зможуть відстежити потенційні джерела пластику за спеціальним анамнезом.

Зараз автори дослідження відзначають, що не варто панікувати, не дивлячись на те, що вони довели, що мікропластик дійсно може накопичуватися в тканинах людини. Вони кажуть, що для початку необхідно провести епідеміологічні дослідження для оцінки наслідків для здоров’я людини.

Робота, а також результати дослідження, були представлені на віртуальних зборах і виставці Американського хімічного товариства (ACS).

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button