Наука

У Китаї вчені розробили біоклей для швидкого загоєння ран

У Китаї вчені Чжецзянського університету і Східно-Китайського університету завершили розробку революційного біоклею. Він створений для швидкого загоєння ран і кровотеч на внутрішніх органах, розробка вже пройшла успішні тестування на тваринах.

Основною причиною смерті при травмах або під час операцій є неконтрольована кровотеча, що призводить до надмірної втрати крові. З такими ранами важко впоратися і тим більше закрити їх без використання швів, а останні дуже часто застосовувати не можна. Саме для таких ситуацій китайські вчені створили біоклей, що твердіє під дією ультрафіолетових променів.

Перед спеціалістами стояло складне завдання, їм необхідно було розробити речовину, здатну ефективно взаємодіяти з вологими поверхнями внутрішніх органів, а у випадку з серцем – ще й скорочуються. Багато рішень, що відповідають цим вимогам, є вкрай токсичними і небезпечними для організму.

Китайські вчені створили революційний біоклей швидкої дії. Він імітує склад позаклітинного матриксу (мережа білків і інших молекул), і саме тому дана речовина швидко твердне навіть на поверхні внутрішніх органів, головне посвітити на нього ультрафіолетом.

Фахівці вже провели ряд успішних тестів на тваринах. Біоклей використовували для загоєння ран на печінці та серці свиней.

Кнопка «Наверх»
Закрыть