Здоров'я

8 ознак тромбозу, які небезпечно ігнорувати

Тромб – це кров’яний згусток, який утворюється в судинах внаслідок пошкодження їх стінок. Наявність тромбу в організмі може привести навіть до летального результату, тому важливо знати перші ознаки тромбозу. А при їх виявленні необхідно терміново звернутися до лікаря.

1. Часте запаморочення

При утрудненому диханні і болю в грудях у людини починає крутитися голова і такий стан може призвести навіть до непритомності.

2. Прискорена робота серця

Якщо серце б’ється надто часто, це може свідчити про легеневу емболію. Такий симптом не можна ігнорувати, оскільки, можливо, тромб знаходиться поруч з легкенями, провокуючи тим самим брак кисню і прискорене серцебиття.

3. Сильний головний біль

Якщо біль нестерпний і усунути його не виходить за допомогою звичайних препаратів, то, можливо, в головному мозку утворився тромб. У цьому випадку потрібна термінова консультація фахівця.

4. Біль в ногах

Особливо слід насторожитися, якщо біль різкий, сильний і відчувається в області литкових м’язів.

5. Набряки кінцівок

Якщо ноги стали набрякати на ділянці, де розташована кісточка, то не виключено, що це симптом тромбозу.

6. Підвищена температура шкіри

На ділянці, де знаходиться тромб, температура шкіри може бути вищою, це пов’язано з порушенням кровотоку.

7. Поява червоних прожилок

Такі прожилки досить помітні і теплі на дотик, зовні схожі на висип або синець, при їх виявленні потрібно проконсультуватися з лікарем.

8. Біль в животі

При тромбозі мезентеріальних судин виникає різкий біль в області живота, причиною цього служить порушений кровообіг в якій-небудь ділянці кишечника. Але такий симптом може з’явитися і при наявності великого кров’яного згустку, тому без консультації фахівця не обійтися.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button