Екологія

В Європі запустили найбільшу приливну турбіну у світі

Приливна турбіна вагою 680 тонн почала вироблення електроенергії у Європейському центрі морської енергії в Оркні – архіпелазі, розташованому на північ від материкової частини Шотландії.

Дослідники відзначають, що це «великий крок» для сектора морської енергетики Великобританії.

Найпотужніша приливна турбіна у світі може генерувати стільки зеленої енергії, скільки буде потрібно для живлення 20 тис. будинків.

«2-мегаватна турбіна була закріплена у водоймі поруч з Оркнейськими островами, а підводний кабель з’єднав її з місцевою електромережею на суші», – зазначає шотландська інженерна компанія Orbital Marine Power. – Турбіна, довжиною 74 метри, буде працювати у біля берега протягом наступних 15 років».

За оцінками дослідників, потужності приливної турбіни достатньо для забезпечення електроенергією близько 2 тис. британських будинків.

Турбіна також буде передавати енергію на наземний електролізер, який буде виробляти так званий «зелений водень». У своїй заяві генеральний директор Orbital Marine Power Ендрю Скотт назвав новину “важливою віхою для O2”.

Фінансування на будівництво турбіни дослідники отримали від державних кредиторів через компанію Abundance Investment. Уряд Шотландії також надав 3,4 мільйона фунтів стерлінгів (близько 4,72 мільйона доларів) підтримки через фонд Saltire Tidal Energy Challenge Fund.

«Шотландія ідеально підходить для освоєння величезного світового ринку зеленої енергії», – заявив Майкл Метісон, секретар Кабінету Міністрів Шотландії з питань екології, енергетики і транспорту.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments