Технології

Новий вакуумний поїзд успішно випробували в Китаї. Він стане найшвидшим у світі (фото)

Через кілька років китайський поїзд типу hyperloop стане найшвидшою у світі наземною транспортною технологією.

Згідно з повідомленням South China Morning Post, надшвидкісний вакуумний поїзд в Китаї завершив перші тестові запуски. Їх проводили на надпровідній лінії для випробувань на магнітній підвісці в Датуні, провінція Шаньсі. Поки швидкість поїздів досягла 50 км/год. Мета поїзда наступного покоління — перевозити пасажирів і вантажі зі швидкістю 1 000 км/год або швидше в майже вакуумній трубі.

Якщо проект піде за планом, китайський вакуумний поїзд стане найшвидшою у світі технологією наземного транспорту. Об’єкт, на якому проходять випробування поїзда, побудований і управляється підрядником China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC). Його представники заявили, що перші кілька випробувань пройшли добре.

Однак довжина труби, яка доступна для випробувань китайського поїзда типу hyperloop, становить всього два км. Очікується, що в найближчі кілька років її збільшать до 60 км.

Зараз найшвидші швидкісні поїзди працюють зі швидкістю 350 км/год. Підвищення цього показника збільшить знос рейок і споживання енергії через опір повітря. Але технологія maglev або магнітної левітації на об’єкті в Датуні усуває тертя, яке зношує рейки, а вакуумна труба зменшує опір повітря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button