Технології

Створення машини часу теоретично можливе

Ізраїльський вчений Амос Орі науково обґрунтував можливість подорожі в часі. Тепер у світової науки є необхідні теоретичні знання для того, щоб стверджувати, що створення машини часу теоретично можливо.

Математичні викладки були опубліковані в останньому номері наукового журналу «Фізичний огляд». Професор Ізраїльського технологічного інституту Амос Орі за допомогою математичних моделей обґрунтував можливість подорожі в часі.

foto_cikavosti_30.07.2014-06_res

Головний висновок, який робить Орі, є те, що «для створення відповідної для таких подорожей машини часу необхідні гігантські гравітаційні сили».

В основі розробок ізраїльського вченого лежить висновок, зроблений в 1949 році вченим Куртом Геделем про те, що теорія відносності припускає існування різних моделей часу і простору.

Читайте також: 10 приголомшливих відкриттів у фізиці

Відповідно до розрахунків Амоса Орі, у випадку додання викривленій просторово-тимчасовій структурі форми кільця або воронки з’являється можливість подорожувати в минуле. При цьому з кожним новим витком у цій концентричній структурі людина буде все далі заглиблюватися в товщу часу.

Однак для створення придатної для таких подорожей машини часу необхідні гігантські гравітаційні сили. Вони існують, імовірно, біля таких об’єктів, як чорні діри. Вперше про чорні діри заговорили ще в 18 столітті. Вчений П’єр Симон Лаплас припустив існування невидимих космічних тіл, гравітація в яких настільки висока, що жоден світловий промінь від цих тіл не відбивається. Променю, для того щоб бути відбитим від такого космічного тіла, необхідно подолати швидкість світла. Лише в 20 столітті вчені встановили, що подолати швидкість світла неможливо.

Кордон чорної діри називають «горизонтом подій». Всякий об’єкт, що досягає його, всмоктується в надра чорної діри, причому зовні не видно, що відбувається «всередині».

Імовірно, закони фізики в глибині чорної діри припиняють діяти, і просторова й тимчасова координати, грубо кажучи, міняються місцями, а подорож у просторі стає подорожжю в часі.

Втім, незважаючи на значущість розрахунків Орі, мріяти про тимчасові переміщення поки рано. Вчений визнає, що його математичну модель поки що неможливо реалізувати на практиці.

Водночас вчений підкреслює, що процес розвитку технології настільки стрімкий, що ніхто не може сказати, якими можливостями людство володітиме через кілька десятків років.

В цілому можливість подорожей у часі була передбачена загальною теорією відносності Альберта Ейнштейна. За твердженням вченого, тіла з великою масою викривляють простір-час, а час рухомих з субсвітловою швидкістю об’єктів сповільнюється. Так, для нас політ деяких частинок в космічному просторі триватиме тисячі років, проте для самих частинок він займатиме всього декілька хвилин.

Спотворення простору-часу викликає гравітацію: тіла поблизу масивних тіл рухаються навколо них по викривленим траєкторіями. Викривлені лінії простору-часу можуть замикатися, і, рухаючись по ним, об’єкт неминуче зустрінеться з самим собою з минулого.

Читайте також: 11 загадок Сонячної системи, які чекають відповіді

Ідея подорожі в часі хвилює людські уми давно. На цю тему написана величезна кількість науково-фантастичної літератури. Але досі достеменно невідомо, чи можлива реалізація переміщення в часі на практиці, або ж це тільки теоретична ймовірність.

Оскільки досі ніхто не довів, що подорожі в часі неможливі (при цьому з’явилися навіть теоретичні обґрунтування можливості переміщення в часі), потенційні шанси того, що коли-небудь людина зможе повернутися в минуле і побачити майбутнє, все-таки залишаються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button