Земля

Вчені попереджають про загрозу обвалення вулкана Тунгурауа в Південній Америці

Тунгурауа є одним з найбільш небезпечних діючих вулканів в Еквадорських Андах, який несе небезпеку для довколишніх населених пунктів. Вчені попереджають про загрозу обвалення геологічного утворення в Південній Америці.

Ученые предупреждают об угрозе обрушения вулкана Тунгурауа в Южной Америке

Активізація магматичних процесів в Тунгурауа почалася більше 20 років тому і посприяла не тільки руйнівним виверженням, але і дестабілізації ґрунту західного схилу вулкана. Відомо, що назва бере свій початок зі стародавньої мови інків і перекладається як “Вогняна горлянка”, що цілком відповідає “бурхливому” вулкану. Вулканологи побоюються, що незабаром може відбутися повне або часткове обвалення Тунгурауа.

За повідомленнями вчених, подібна катастрофа сталася 3000 років тому, коли з-за руйнування вулкана почалося масивне зміщення гірських порід. З-за цього в Еквадорських Андах виявився своєрідний “апокаліпсис”, чия площа ураження склала близько 77 км від вулкана. Іноземний експерт Джеймс Хікі повідомив, що західний схил Тунгурауа піднявся на 3,5 см за останні 3 тижні. Це свідчить про дисбаланс обсягів лави, а також – про те, що насувається катастрофи.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button