Земля

Геологічна служба США опублікувала рейтинг небезпечних вулканів країни

Геологічна служба США опублікувала доповідь, що містить оцінку загрози виверження вулканів і 18 список найбільш небезпечних вулканів, виверження яких може призвести до катастрофічних наслідків.

Найбільше “порохових бочок” розташоване в штаті Аляска (5), потім йдуть Вашингтон(4), Орегон(4) і Каліфорнія(3). Залишені два вулкани знаходяться в штаті Гаваї.

Список очолює вулкан Кілауеа, розташований на острові Гаваї, який називають одним з найбільш активних діючих вулканів на Землі. Останнє його виверження почалося 2 січня 1983 року і триває досі. На початку травня після активізації вулкана влада оголосила евакуацію населення, яка торкнулась близько 10 тисяч осіб.

Потім йдуть вулканів Сент-Хеленс та Рейнір у штаті Вашингтон, активний стратовулкан Редаут на Алясці і Шаста в Каліфорнії, який останній раз вивергався в 1786 році.

Як відзначають дослідники, виверження будь-якого з цих 18 вулканів може призвести до катастрофи національного масштабу.

Всього в списку 161 вулкан, крім особливо небезпечних є групи високої загрози – 39 вулканів, помірної – 49, а також низькою — 34 вулкани і дуже низькою небезпекою – 21.

Оцінка проводилася з урахуванням різних факторів. Дослідники брали до уваги не тільки активність вулкана, але і можливі руйнування, які викличе виверження, наприклад, кількість населення, яке може постраждати, і густота транспортної і енергетичної інфраструктури місцевості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button