Земля

Через глобальне потепління 10% жаб можуть вимерти

Глобальне підвищення температури може призвести до зникнення до 10% всіх жаб, що живуть в Атлантичному тропічному лісі Бразилії та савані Серрадо. Про це йдеться в дослідженні біологів з Державного університету Сан-Паулу, яке наводить «EurekAlert!». Біологи вивчили дані про 350 види ануран (безхвостих амфібій) в Атлантичному тропічному лісі і 155 видів в Суррано, встановивши райони, де мешкає найбільше жаб.

Визначивши ці області, вчені провели оцінку спільнот ануран в поточних і майбутніх кліматичних сценаріїв з тим, щоб визначити, в яких областях зможе вижити кожен з 505 видів в умовах глобального потепління між 2050 і 2070 роками. В результаті з’ясовано, що 42 видів можуть повністю зникнути в цей період.

Раніше вчені з Геологічної служби США визначили, що близько 61% — 217 356 видів черепах на Землі знаходяться на грані вимирання або вже вимерли. Основними загрозами для них є руйнування середовища проживання, вилов їх в їжу і для продажу, а також зміни клімату. При цьому самі черепахи — дуже важливі частини екосистеми. Вони не тільки є частиною харчового ланцюжка, але і розносять насіння сотень рослин, а також личинки комах. Крім того, їх укриття в землі часто використовують інші тварини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button