Земля

У Малайзії знайдено найвище в світі дерево

Команді вчених вдалося виявити в лісах Сабаха на території Малайзії найвище в світі дерево. Тропічний гігант досягає у висоту 100 м, перевищуючи довжину футбольного поля.

Рекордсменом став представник виду Shorea faguetiana з сімейства Dipterocarpacae, що домінує у вологих тропічних лісах на Південному Сході Азії. Попередні лідери по висоті відносилися до цього ж роду і походили з даного регіону. Група вчених з Малайзії та Великобританії назвала дерево зі 100-метровою висотою Менарою, що в перекладі означає «Вежа».

Вага гіганта без коренів становить приблизно 81 500 кг: 5% маси знаходиться в 40-метровій кроні, 95% — в стовбурі, а центр — на висоті 28 м від землі. Зсув від вертикальної осі стебла на 60 см свідчить про відмінну симетрію дерева, що знаходиться на похилій поверхні, і його збалансованості. Менара, як показав аналіз її структур, досить стійка, але для неї може стати згубним сильний вітер. Найвище в світі дерево від ураганів рятує його розташування в захищеній від руйнівних потоків повітря долині.

Кнопка «Наверх»