Наука

У мозку розумних людей виявилося менше зв’язків між нейронами

Біологи провели два експерименти з різними вибірками, щоб підтвердити результат.

Image by @sciencephotolibrary from Canva

Наукова робота, що об’єднала фахівців з Університету Нью-Мексико і Берлінського університету імені Гумбольдта, виявила незвичайну закономірність: люди з великим показником IQ мають менше зв’язків в корі головного мозку.

Нейрофізіологи проаналізували мізки добровольців з двох груп. У першій складалися 259 осіб у віці від 18 до 40 років, у другій — 498, їх вік варіювався від 22 до 36 років. Аналіз морфології нейронів проводився за допомогою дифузійної магнітно-резонансної томографії (МРТ). Цей неінвазивний метод дозволив вченим виміряти кількість дендритів у корі головного мозку. Всі учасники також пройшли IQ-тест. Вчені зіставили результати двох вимірів і прийшли до висновку, що люди, які мають більш високий показник IQ, володіють меншою кількістю зв’язків між нейронами в корі.

Дендритна щільність в сірій речовині / Nature

Доктор Эрхен Джанс (Erhan Genc), який брав участь у роботі, так прокоментував відкриття:

“Попередні дослідження показали, що великі мізки містять більше нейронів і зв’язків, отже, мають більшу обчислювальну потужність. Ми продемонстрували, що мізки інтелектуалів володіють хоч і мізерними, але вкрай ефективними нейронними зв’язками. Значить, вони показують високу розумову продуктивність при низькій активності нейронів”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button