Всесвіт

“Хаббл” заглянув у “замкову щілину” Всесвіту (фото)

Європейське космічне агентство опублікувало знімок незвичайної відбивної туманності.

Космічний телескоп “Хаббл” отримав нове зображення незвичайної туманності NGC 1999. Це яскраве утворення в сузір’ї Оріона заповнене міжзоряним пилом і сяє відбитим світлом зоряної системи V380 Оріон.

NGC 1999 — відбивна туманність, розташована приблизно в 1 350 світлових років від Землі поблизу від туманності Оріона, найближчої до нашої планети області зореутворення. Відбивна туманність нагадує клуби диму, що оточує ліхтар. Яскраві молоді зірки підсвічують газ, позбавлений власного світла.

Знімок туманності NGC 1999, отриманий телескопом «Хаббл». Зображення: ESA / Hubble & NASA, ESO, K. Noll

Відбивна туманність NGC 1999 — релікт недавнього зореутворення. Вона складається з матеріалів, викинутих новонародженою зіркою. Але найдивовижніше в цьому об’єкті – діра в центрі, що нагадує величезну чорну замкову щілину.

Раніше вважалося, що чорна пляма являє собою екстремально щільну хмару пилу і газу, яке повністю блокує світло. Але аналізи, виконані за допомогою космічних і наземних телескопів на різних довжинах хвиль, показали, що ця область дійсно порожня. Точна причина цього явища все ще вивчається, але астрофізики вважають, що вузькі струмені газу від деяких молодих зірок в регіоні пробили шар пилу і газу, а потужне випромінювання сусідньої «зрілої» зірки завершило формування дірки.

Нове зображення було створено на основі об’єднаних архівних даних спостережень ширококутної планетарної камери космічного телескопа «Хаббл».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments