Всесвіт

Космічний ліфт буде готовий до 2030 року

Наукова фантастика стає реальністю. Японська компанія Obayashi заявила про готовність побудувати функціонуючий космічний ліфт до 2030 року. Ця затія, в разі успіху, революціонізує космічні польоти і переверне світову економіку.

Японський будівельний гігант Obayashi працює над створенням космічного ліфта загальною протяжністю 96 тисяч кілометрів у космос. Роботизовані автомобілі на магнітних лінійних двигунах доставлятиме людей і вантажі на орбітальну космічну станцію. Такі перевезення будуть обходитися дешевше, ніж з використанням сучасних ракет. При цьому дорога в одну сторону займе всього тиждень.

foto_cikavosti_24.09.2014-017

Компанія каже, що реалізувати цю ідею їй допоможуть вуглецеві наноматеріали.

Межа міцності [вуглецевих нанотрубок] майже в 100 разів вища, ніж у сталевого троса, так що ідея цілком здійсненна. Сучасні технології дозволяють нам робити нанотрубки довжиною 3 сантиметри, але цього недостатньо для створення троса. Ми думаємо, що нам вдасться зробити це до 2030 року, – заявив керівник досліджень і розробок Obayashi Едзі Ісікава.

Читайте також: Коли збудують перший космічний ліфт

Університети з усієї Японії працюють над вирішенням цієї проблеми. Щорічно вони проводять конкурси для обміну досвідом і знаннями. Наприклад, команда інженерів з Університету Канагави розробляє роботизовані автомобілі та підйомники для ліфта.

Натяг троса, який з’єднає Землю і космічну станцію, буде різним, залежно від висоти і сили тяжіння.

“Ми вивчаємо механізми для підйому на різну висоту і розробляємо оптимальну гальмівну систему,” – говорить професор Тадаші Егамі. “Я не думаю, що це під силу одній компанії. Для реалізації такого масштабного проекту потрібна міжнародна організація,” – упевнений Ісікава.

Експерти вважають, що космічний ліфт покладе край дорогим і небезпечним ракетам, що запускаються з наземних пускових установок. Якщо доставка вантажу на орбіту традиційним способом коштує близько 22 000 доларів за кілограм, то космічним ліфтом обійдеться в суму, приблизно рівну 200 доларів.

Переміщення невеликих ракет за допомогою ліфта дозволить серйозно заощадити на паливі, яке необхідно для подолання тяжіння Землі. Крім того, космічний ліфт допоможе вирішити насущні енергетичні проблеми шляхом поставки на Землю дешевої сонячної енергії у великих обсягах. Таким же способом можна буде відправляти до космос радіоактивні відходи.

Читайте також: Космічний ліфт

Ліфт також посприяє розвитку космічному туризму. Кабіни, над якими працюють японські вчені, будуть місткістю до 30 чоловік. Так що недалекий той день, коли польоти на Місяць стануть схожими на відвідування Діснейленду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button