Наука

У північній Греції знайшли 2000-річну статую “безплідного” Геркулеса (фото)

Римська статуя прикрашала фронтон пізньовізантійської будівлі, вважають вчені.

Міністерство спорту і культури Греції повідомила про виявлення статуї римського бога Геркулеса, створеної в II столітті нашої ери. Статуя представляє кучерявого юнака, одягненого в шкуру Немейського Лева. “Статуя, розміри якої більше людини в натуральну величину, зображує безплідного Геракла з юним тілом», наголошується в повідомленні відомства. Особистість героя вдалося визначити по знайденій поруч дубині і шкурі міфічної істоти.

Статуя Геркулеса з Філіпи. Фото: Hellenic Ministry of Culture and Sports

Знахідка була зроблена археологами з Університету Аристотеля в Салоніках при проведенні розкопок в стародавньому місті Філіппи, яке розташовувалося на північ від сучасного міста Кавала. Вчені вважають, що римська скульптура використовувалася для прикраси будівлі, побудованої набагато пізніше.

Для будівель пізньовізантійського періоду характерне використання римських статуй, відзначають вчені. Місто Філіпи було названо, коли цар Філіп II Македонський, батько Олександра Македонського, завоював цей регіон в 356 р.до н. е. Пізніше місто було частиною Візантійської імперії, але, як вважають дослідники, був покинутий після османського завоювання.

Розкопки в Філіпі. Фото: Hellenic Ministry of Culture and Sports

Геркулес або Геракл в грецькій міфології – син верховного бога (Зевса або Юпітера) і земної жінки. Він славиться своїми дванадцятьма подвигами. Один з яких – вбивство немейського Лева. Ця тварина жахливої величини з неймовірно твердою шкурою, яку не брало жодна зброя. Геракл зміг перемогти його, задушивши голими руками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments