Всесвіт

Вчені виявили потенційно найменшу екзопланету

Астрономи з’ясували, що в трьох планетній системі L98-59 можуть бути ще дві екзопланети. Одна з них, потенційно, найменша з відомих вченим.

Дослідники виявили цю трьох планетну систему за допомогою космічного телескопа TESS. Використовуючи додаткові спостереження, дослідники з’ясували, що, швидше за все, існують ще дві планети, які TESS не зміг побачити. Одна з них – потенційно найменша з виявлених екзопланет.

Систему назвали L 98-59, і у неї є кілька властивостей, які роблять її відмінним кандидатом для подальших спостережень. Одним з плюсів є те, що вона знаходиться досить близько – всього в 35 світлових роках від Землі. Крім того, система розташована так, що буде проводити багато часу в полі зору космічного телескопа Джеймса Вебба, якщо ця місія успішно добереться до робочої орбіти.

Дослідники відзначають, що одна з цих планет, якщо вона дійсно існує, приблизно у 2,5 раза важча за Землю. Астрономи припускають, що її поверхня, в основному, складається з каменів. Крім того, вона розташована від зірки на такій відстані, що на планеті може перебувати вода в рідкому стані. Об’єкту потрібно всього 23 дні, щоб зробити повний оберт навколо свого сонця.

Інша планета ж, згідно з комп’ютерним моделюванням, у два рази легше Землі. Якщо ці дані підтвердяться подальшими спостереженнями, то вона стане найменшою підтвердженою екзопланетою, яка відома вченим.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button