Всесвіт

У центрі далекої галактики виявили відразу три чорні діри

У центрі неправильної галактики NGC 6240 знаходяться відразу три надмасивні чорні діри.

NASA / ESA / the Hubble Heritage (STScI / AURA) -ESA / Hubble Collaboration / A. Evans (University of Virginia, Charlottesville / NRAO / Stony Brook University)

Фахівці вивчили неправильну галактику NGC 6240, що знаходиться від нас приблизно в 300 мільйонах світлових років. На відміну від звичайних галактик, наприклад нашого Чумацького Шляху, вона має досить дивну форму (зовні чимось нагадує розбите яйце) – і, як вважалося, була сформована в результаті зіткнення двох галактик; астрономи довгий час вважали, що дане зіткнення привело до наявності в NGC 6240 двох надмасивних чорних дір. Недавнє дослідження, однак, передбачає, що насправді в центрі даної галактики знаходяться цілі три надмасивні чорні діри, і згідно з припущенням вчених, NGC 6240 могла сформуватися в результаті зіткнення одночасно трьох галактик.

Всі три чорні діри в центрі NGC 6240, як вказується, мають маси понад 90 мільйонів сонячних; вони знаходяться в області космосу, що тягнеться менш ніж на 3 000 світлових років – тобто менш ніж на одну соту розмірів галактики. Таку концентрацію надмасивних чорних дір виявили вперше.

Вивчали NGC 6240 фахівці за допомогою телескопа Very Large Telescope (VLT) в Чилі. Робота, присвячена дослідженню, опублікована в журналі Astronomy & Astrophysics.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button