Екологія

Чи справді багаторазові стаканчики, трубочки і пакети екологічні

Багаторазові прилади, пакети, ватяні палички й багато іншого рекламують як екологічну альтернативу, що дозволяє скоротити кількість сміття і допомогти природі. Більш того, виробники активно підтримують цю ініціативу і виводять на ринок різні типи багаторазових і біорозчинних виробів. Але вчені з легким скептицизмом поставились до цього масового переходу на «зелені» товари й провели дослідження – вивчили, наскільки вони екологічні.
Дослідники з Мічиганського університету (США) порівняли вплив на навколишнє середовище звичайних побутових предметів і їх екологічних аналогів. Вони розглядали трубочки для напоїв, воскові серветки для зберігання продуктів, стаканчики й прилади для їжі.

Фахівці розрахували, за який час використання багаторазового продукту окупить шкоду, завдану його одноразовим аналогом – наприклад, як швидко ваша скляна трубочка покриє збитки від однієї пластикової. На жаль, вони виявили, що деякі з нібито екологічно чистих товарів ніколи не зможуть нейтралізувати шкоду природі як мінімум через велику кількість води, яка витрачається під час постійного миття. До таких товарів відносяться бамбукові трубочки для пиття, серветки з бджолиного воску і багаторазові силіконові пакети.

«Не думайте, що багаторазові речі – найкращий вихід із ситуації. Наше дослідження показало, що деякі багаторазові альтернативи завдають більше шкоди, ніж користі, тому що для їх утримання і виробництва потрібно дуже багато води й енергії. А в деяких випадках збільшуються викиди парникових газів», – розповіла перший автор дослідження Шелі Міллер.

При цьому результати роботи не поширюються на абсолютно всі екологічні товари, відзначають фахівці. Тобто, деякі продукти дійсно варті того, щоб використовувати їх замість одноразових.

А щоб покупка таких багаторазових продуктів виправдалася і дійсно принесла користь природі, автори радять обмежуватися тільки ними. Тобто, якщо ви купили спеціальний стаканчик під каву або набір з дерев’яних ложки, вилки й ножа, не використовуйте нічого крім них. А коли будете мити посуд, намагайтеся швидко обполіскувати їх, щоб скоротити споживання води.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button