Всесвіт

Екстремальні умови на Урані і Нептуні видозмінюють воду

Вода всередині Урана і Нептуна не схожа на земну

В ході нового дослідження вчені створили теоретичну комп’ютерну модель, щоб заглянути всередину крижаних гігантів – Урану і Нептуна. Вони досліджували теплову та електричну провідності незвичайної води всередині цих планет.

NASA

Вивчаючи Уран і Нептун за допомогою комп’ютерної моделі, дослідники з Міжнародної школи перспективних досліджень (SISSA) в Трієсті (Італія) і Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі з’ясували, що обидві планети, ймовірно, в основному складаються з води, а Уран може навіть мати заморожене ядро.

«Водень і кисень є найпоширенішими елементами у Всесвіті, поряд з гелієм. Легко зробити висновок, що вода є одним з основних компонентів багатьох небесних тіл », – заявили дослідники.

Вчені досліджували три різних стани води, в яких вона може прибувати всередині цих планет: лід, рідина і суперіонна вода, яка існує при надзвичайно високих температурах і тисках. Але, як пояснили дослідники, вода всередині планет і на їх поверхні сильно відрізняється від води на Землі.

«В існуючих там умов не можна думати про лід так, як ми звикли, – заявляють професори SISSA і співавтори дослідження Федеріко Грасселлі і Стефано Бароні. – Навіть вода там інша – більш щільна, з молекулами, дисоційованими на позитивні і негативні іони, та несе електричний заряд. Суперіонна вода знаходиться десь між рідкою і твердою фазами ».

Дослідники висунули гіпотезу, що Уран може мати заморожене ядро. Вчені також виявили, що суперіонна вода на Урані і Нептуні має більшу електропровідністю, ніж вода на Землі, і складає велику частину щільних внутрішніх шарів цих газових гігантів. Результати дослідження дозволять вченим надалі зрозуміти, як виникли Уран і Нептун.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button