Технології

Найбільша в світі сонячна електростанція

Позавчора, 13 лютого, офіційно запрацювала найбільша на планеті сонячна електростанція, розташована в пустелі Мохаве, США.

Основну площу електростанції (майже 13 квадратних кілометрів) займають 350 тисяч контрольованих комп’ютером дзеркал, фокусуючих сонячне світло на верхівці вежі, де котел, що нагрівається «сонячними зайчиками», перетворює воду на пару високого тиску, яка обертає турбіну генератора.

soniachna_elektrostancia_500

По завершенню проекту вартість будівлі склала 2,2 мільярда доларів. Електростанція належить BrightSource Energy, NRG Energy і Google. Згідно опублікованому прес -релізу, об’єкт має сукупну вихідну потужність в 392 мегавати. «Вироблюваної енергії буде достатньо для забезпечення екологічно чистою електрикою 140 000 каліфорнійських будинків. Будуть попереджені викиди 400000 метричних тонн вуглекислого газу на рік, що еквівалентно усуненню 72000 автомобілів з доріг країни».

soniachna_elektrostancia01_500

Електростанція отримала назву «Айванпа» і субсидується державою (яка забезпечила гарантії для 1,6 мільярдного позики) в рамках програми, згідно з якою до 2020 року третина всієї вироблюваної електроенергії Америки повинна генеруватися з поновлюваних джерел.

soniachna_elektrostancia02_500


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button