Здоров'я

У Європі заборонять використовувати титанові білила в продуктах харчування

Держави-члени Європейського Союзу офіційно заборонили використовувати харчовий барвник Е171-діоксид титану — у всіх харчових продуктах. Заборона діятиме з 2022 року.

За останні кілька років нові дослідження потенційного впливу наночастинок на здоров’я привели вчених до переоцінки безпеки багатьох раніше прийнятих харчових добавок. Передбачалося, що можлива небезпека для здоров’я, зокрема, діоксиду титану, (титанові білила) виникає при його попаданні в організм людини у вигляді наночастинок (частинок діаметром менш як 100 нм).

У травні Європейське управління з безпеки харчових продуктів (EFSA) заявило, що побоювання з приводу токсичності частинок діоксиду титану означають, що харчова добавка більше не може вважатися безпечною. Тепер, після того, як держави ЄС проголосували за пропозицію офіційно заборонити харчову добавку, на початку 2022 року почнеться шестимісячний період поетапної відмови, в результаті якої компанії повинні будуть видалити діоксид титану з усіх харчових продуктів.

Діоксид титану був вперше запущений в масове виробництво понад сто років тому. Цей білий пігмент, що становить титанові білила, незабаром знайшов застосування і в харчовій промисловості. Цей дешевий і ефективний білий барвник сьогодні, за деякими оцінками, міститься в більш ніж 11 000 продуктах харчування та напоях у Сполучених Штатах. Воно часто використовується в оброблених харчових продуктах і цукерках, включаючи морозиво, печиво, жувальну гумку і прикраси для випічки.

За останні кілька років ця харчова добавка поступово зникла з багатьох продуктів харчування в Європейському Союзі. Франція повністю заборонила цю хімічну речовину у 2019 році, але новий закон ЄС повинен прискорити видалення E171 з усіх харчових продуктів на території країн-учасниць.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button