Здоров'я

Недостача всього двох годин сну робить людей агресивними

Нове дослідження вчених з Університету Айови показало, що втрата всього двох годин сну щоночі може зробити людей більш агресивними. Наголошується, що це перший випадок, коли була доведена пряма зв’язок між підвищеною дратівливістю і нестачею сну. Раніше також було встановлено, що погана якість сну може посилити тривогу, погіршити настрій і навіть призвести до депресії.

В ході випробувань фахівці розділили 42 учасників на дві групи випадковим чином. Одна група дотримувалася нормального режиму сну, в той час як сон іншої групи був скорочений на 2-4 години протягом двох ночей. У той час як учасники першої групи спали близько 7 годин щоночі, учасники другої групи спали ночами близько 4,5 годин. До і після сну випробовуваних попросили оцінити свої емоції під час прослуховування дратівливого шуму. Дослідники хотіли, щоб учасники почували себе некомфортно і відчували гнів. Було встановлено, що рівень дратівливості був значно вище серед тих, хто мав недолік сну. Ба більше, коли сон був обмежений, люди повідомляли про підвищені рівні гніву навіть без впливу дратівливих звуків.

Тепер вчені хочуть дізнатися, чи буде ефект, отриманий в лабораторії, поширюватися на повсякденне життя. Зараз дослідники збирають дані для оцінки того, чи втрата сну може стати причиною агресивного ставлення до інших людей.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button