Різне

У закоханих збігається частота серцевих скорочень та ритм дихання

liubovЛюбов – це не тільки коли дві людини дивляться в одному напрямку, але й коли їх серця б’ються в унісон. Каліфорнійські вчені виявили, що якщо люди, які люблять один одного, сидять, стоять або лежать поруч, то частота дихання та скорочень серця у них стає однаковою. Для цього їм навіть не треба тримати один одного за руку або вступати в розмову, все відбувається само собою. Примітно, що якщо розташувати поруч двох незнайомців, нічого подібного не відбудеться.

Американські вчені з Каліфорнії на чолі з професором Еміліо Феррера досліджували 32 гетеросексуальні закохані пари, членів яких підключили до моніторів пульсу та дихання. Кожну пару в звукоізольованій кімнаті попросили сісти поруч, на відстані приблизно метра, при цьому їм заборонялося розмовляти і здійснювати фізичний контакт.

В ході проведення дослідження закоханих просили виконувати одні і той же рухи головою, руками або ногами. У результаті з’ясувалося, що у більшості закоханих збігається частота серцевого ритму і ритму дихання, при цьому організм жінки «підлаштовується» під організм чоловіка і несвідомо «копіює» його показники. Вчені вважають, що це пов’язано з жіночої здатністю співпереживати і поступатися. Для підтвердження результатів дослідження учасників експерименту розміщували в одній кімнаті зі сторонніми їм людьми і просили робити ті ж дії – виконувати різні вправи за допомогою рук і ніг. На цей раз не було зафіксовано жодної синхронізації.

Раніше вчені стверджували, що подружжя, які прожили у шлюбі не один рік, більше схожі один на одного, ніж випадкові люди. Це могло бути як результатом довготривалого впливу один на одного, так і їх вибором ще в період знайомства. Виявляється, багато людей спочатку вибирають собі партнерів, у яких в зовнішності і поведінці є деякі схожості з їх власними. Також психологи вважають, що близькі люди поступово копіюють міміку і вираз обличчя один одного. Чоловіків і жінок приваблюють партнери з схожим характером – тобто, у пари утворюються однакові мімічні зморшки. Не виключено, що на вибір пари впливає і генотип потенційного партнера.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button