Людина

Учені не виявили відмінностей між швидкими і повільними способами схуднення

Згідно поширеній думці, дієти, які дозволяють скинути велику кількість кілограмів за короткий термін, не приносять користі, так як через якийсь час кілограми все одно повертаються.

Однак перше вибіркове дослідження, яке мало підтвердити цю гіпотезу, не увінчалося успіхом. Виявилося, що “швидкі” дієти нічим не гірші від тих, що обіцяють поступову втрату ваги – вона все одно повертається. Як правило, люди, які дотримуються довгострокових програм втрати ваги, досить швидко відступають від своєї мети. Дієта, яка дає результат миттєво, більшою мірою мотивує людину.

foto_cikavosti_17.10.2014-012_resized

Однак навіть Національна служба охорони здоров’я Великобританії радить дотримуватися повільної дієти, щоб досягти довгострокової втрати ваги. До того ж існує думка, що короткострокові дієти викликають втрату м’язової маси. Однак у цих тверджень було вкрай мало доказів.

Щоб зрозуміти, яка ж дієта краща, команда на чолі з професором Джозефом Пройєтті (Joseph Proietto) з університету Мельбурна в Австралії задіяла 204 людини (чоловіків і жінок) з ожирінням. Всі вони шукали способи схуднути, і для них були розроблені поступові або швидкі дієти, спрямовані на те, щоб знизити вагу на 15%.

Читайте також: Вчені з’ясували, яка найбільш ефективна дієта

У першої групи було всього 12 тижнів. Їм були дані досить жорсткі рекомендації щодо повсякденного раціону, за день можна було вжити від 450 до 800 калорій (причому їжа була замінена на напої, що замінюють їжу). Всього своєї мети досяг 81% піддослідних.

У другої групи в запасі було дев’ять місяців, щоб втратити ту ж масу: вони пили напої, що замінюють їжу двічі на день, а в решту часу споживали здорову їжу, набираючи щодня 1500-2000 калорій. З другої групи схудли 50% бажаючих.

Однак жодна з груп не змогла успішно зберегти вагу. Причому вчені не виявили залежності, щоб після швидкої дієти вага поверталася швидше. Через 2,5 року після закінчення дієти учасники з обох груп набрали приблизно 70% від втраченої колись ваги.

Дослідження було проведено за участю людей, які мають серйозну надмірну вагу і страждають ожирінням. Передбачається, що надзвичайно низькокалорійна дієта (наприклад, заснована на напоях) не повинна застосовуватися людьми, що мають помірно надлишкову вагу. Ця техніка може привести до надмірної втрати ваги.

На думку фахівців, радикальні дієти слід використовувати тільки тим людям, у яких прагнення схуднути викликано медичною необхідністю, наприклад, тим, кому належить хірургічна операція.

Поки також незрозуміло, чи застосовні результати дослідження Пройєтті до інших радикальних дієт, які не заснован на напоях, що на заміщують їжу.

Натхнення: vesti.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button