Людина

Наш мозок може зберігати 1 петабайт даних — це майже весь Інтернет

Забудьте все, що знали про людську пам’ять: нове дослідження показало, що обсяг пам’яті нашого мозку в 10 разів більше, ніж вважалося раніше. «Це справжня бомба в області неврології, — каже науковець Інституту біологічних досліджень Солка Террі Сейновські. — Наші нові вимірювання ємності пам’яті мозку збільшили консервативні оцінки в 10 разів до петабайта мінімум, таким обсягом оцінюється весь Інтернет». Це 1000 терабайт, якщо що.

47c51fcf201a79c58dd9c95cfff90724

Вчені вивчали тканину гіпокампу щура і реконструювали її в 3D для вивчення центру пам’яті мозку. Після цього вони мали можливість вперше спостерігати дивне явище. Судячи з усього, синапси мозку можуть змінювати розміри, що впливає на обсяг пам’яті.

Спочатку вони виявили, що в 10% випадків синапси були продубльовані. У спробі з’ясувати, чому це сталося, вчені використовували передову мікроскопію і обчислювальні алгоритми, щоб реконструювати з’єднання, форми, обсяги і площа поверхні тканини головного мозку.

У результаті з’ясувалося, що різниця в розмірах пар синапсів була дуже невеликою, близько 8%.

«Ніхто не очікував, що буде така мала різниця. Це якийсь жарт від природи», — говорить учений Тому Бартол.
 Вчені прийшли до висновків, що існує щонайменше 26 категорій синапсів, а не кілька, як вважалося раніше. Ця додаткова складність зв’язків між нейронами виливається в істотне збільшення можливої ємності пам’яті мозку.

«Це на порядок перевищує все, що ми представляли, з точки зору точності, — каже Сейновські. — Наслідки виявленого будуть дуже далекосяжними. Під удаваним хаосом і безладом мозку ховається неймовірна точність розмірів і форм синапсів, що від нас приховували».

Подальші дослідження показали, що синапси можуть змінювати свої розміри в залежності від нейронних трансмісій, і це відбувається практично миттєво.

Яким би цікавим це відкриття не було, воно не допоможе вам згадати, де ви залишили ключі від машини. Але вчені можуть використовувати конкретно це дослідження для подальшої роботи в області комп’ютерів, створюючи просунуті методи глибокого навчання і нейронних мереж.

Мозок дорослої виробляє близько 20 ватт постійної потужності, приблизно як тьмяна лампочка, але здатний на такі речі, про які будь-який сучасний комп’ютер може тільки мріяти.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments