Земля

Учені описали новий вид птерозаврів, скам’янілості якого виявили в Австралії

Дослідження, проведене під керівництвом Університету Нью-Кертін, присвячене вивченню скам’янілих кісток віком 100 млн років, виявлених у західному Квінсленді, Австралія. З’ясувалося, що вони належали новому виду птерозавра аньянгуера. Він був грізною літаючою рептилією, що жила серед динозаврів, пише Phys.org.

Haliskia peterseniДжерело: Gabriel Ugueto / phys.org

Власником скам’янілих решток, виявлених 2021 року куратором музею Кронозавра Корнера Кевіном Петерсеном, виявився представник Haliskia peterseni з групи птерозаврів аньянгуера.Такого висновку дійшла дослідницька група під керівництвом науковця Адель Пентланд зі Школи наук про Землю і планети Кертіна, вивчивши форму черепа екземпляра, розташування його зубів і особливостей плечової кістки.

Групи птерозаврів аньянгуера жили по всьому світу, зокрема на території нинішньої Бразилії, Англії, Марокко, Китаю, Іспанії та США.

“Маючи розмах крил близько 4,6 м, особина Haliskia peterseni була грізним хижаком близько 100 млн років тому, коли більша частина центрально-західного Квінсленда перебувала під водою та розташовувалася приблизно там, де сьогодні розташоване південне узбережжя Вікторії”, – коментує експерт.

Ретельна підготовка, проведена Петерсеном, дала змогу отримати рештки найповнішого екземпляра аньянгуери та будь-якого іншого птерозавра, виявленого в Австралії на сьогоднішній день. Скелет Haliskia peterseni зберігся на 22% – більш ніж удвічі більше, ніж єдиний відомий частковий скелет птерозавра, знайдений раніше в Австралії.

“Зразок містить цілі нижні щелепи, кінчик верхньої щелепи, 43 зуби, хребці, ребра, кістки обох крил і частину ноги. Також присутні дуже тонкі та витончені кістки горла, що вказує на наявність м’язистого язика, який допомагав при харчуванні рибою та головоногими молюсками”, – розповідає фахівець.

Haliskia peterseni приєднується до кількох значних морських викопних зразків, виставлених у музеї Кронозавра Корнера. До них належить Kronosaurus queenslandicus, найбільша морська рептилія з черепом завдовжки щонайменше 2,4 м, а також найповніший плезіозавр з Австралії та кістки плезіозавра Eromangasaurus та іхтіозавра Platypterygius.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button