Всесвіт

Учені виявили “вихлопну трубу” у надмасивної чорної діри в нашій галактиці

arXiv: чорна діра Стрілець А* викидає надлишки речовини у відкритий космос

Міжнародна група астрофізиків виявила шлях, за допомогою якого надмасивна чорна діра Стрілець А* в центрі нашої галактики Чумацький Шлях позбавляється від надлишків речовини. Цей “тунель” працює подібно до вихлопної труби, зазначили вчені. Дослідження опубліковано на порталі наукових матеріалів arXiv.

X-ray: NASA/CXC/Univ. of Chicago/S.C. Mackey et al.; Radio: NRF/SARAO/MeerKAT; Image Processing: NASA/CXC/SAO/N. Wolk

Фахівці зробили відкриття за допомогою космічного телескопа “Чандра”.

Як показали спостереження, “клапан” Стрільця А* розташований приблизно за 700 світлових років від центру чорної діри. З нього виходить гарячий газ, який вдалося виявити за допомогою рентгенівської камери.

За словами команди, рентгенівське випромінювання газового потоку спричинене зіткненням речовини з більш холодним середовищем, що спричиняє ударні хвилі та викиди енергії.

Астрофізики зазначили, що Стрілець А* споживає дуже мало матерії порівняно з іншими надмасивними чорними дірами. Однак приблизно кожні 20 тис. років він затягує в себе зірку, яка підійшла надто близько до гравітаційної воронки чорної діри. При цьому частина речовини поглинається, а вся решта поступово виходить назад через тунель.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button