Технології

Унікальна металева піна: теплоізоляція нового покоління

Вчені з Університету штату Північної Кароліни (США) розробили легку металеву піну, яка здатна ізолювати тепло більш ефективно, ніж звичайні метали і сплави.

Композитна металева піна складається з вбудованих в металеву матрицю порожнистих сфер з вуглецевої або нержавіючої сталі, або титану.

Ефективно блокувати тепло такій піні дозволяє наявність повітряних кишень, оскільки тепло по повітрю поширюється повільніше, ніж по металу.

Виготовляти композитну піну американці навчилися двома способами.

Перша технологія заснована на литті матеріалів з низькою температурою плавлення (алюмінію) навколо порожнистих металевих сфер з матеріалів з високою температурою плавлення (сталі).

Друга технологія заснована на спіканні металевого порошку навколо готових порожнистих сфер.

В ході випробувань в 2016 році зразки піни розміром 6х6 сантиметрів і товщиною близько 1,8 сантиметра протягом пів години піддавали впливу вогню і заміряли, скільки часу буде потрібно, щоб тепло досягло протилежного краю.

З’ясувалося, що шматок нержавіючої сталі нагрівається до 800 °C за 4 хвилини, а ось аналогічний за розміром зразок металевої піни тримає тепло вдвічі довше — 8 хвилин.

Композитна металева піна може використовуватися для зберігання і транспортування матеріалів, чутливих до зміни температури, вибухонебезпечних речовин і радіоактивних матеріалів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button