Технології

Найбільшим роботом в світі визнаний автономний поїзд

Головна мета виробників роботів — зробити життя людей простіше. Роботизовані системи здатні полегшити працю як простих домогосподарок, так і робітників у різноманітних сферах діяльності. Австралійсько-британська фірма Rio Tinto, що займається видобутком золота, міді, залізної руди та інших металів і мінералів, має намір максимально спростити процес за допомогою автономної залізничної системи AutoHaul. Поїзд, що перевозить руду з одного пункту в інший без допомоги людини, названий «найбільшим роботом у світі».

Автономний поїзд Rio Tinto

Компанія вже розгорнула шлях на території малонаселеного району Пілбара на півночі Західної Австралії. Процес тривав 8 місяців, в плані фінансів компанії знадобилося 1,3 мільярда доларів. У травні 2018 року міжнародний регулятор залізничної безпеки дав їй дозвіл на випробування системи, і вже в липні автономний локомотив здійснив своє перше перевезення руди з шахти в порт.

У розпорядженні Rio Tinto є 200 локомотивів, кожен з яких автоматизований і перевозить вантаж з 16 шахт до 4 портів. Тривалість перевезень займає в середньому 40 хвилин — саме стільки часу необхідно, щоб проїхати 80 км шляху. Їх переміщення контролюються центром, розташованим в місті Перт. Віддалені оператори бачать все, що відбувається завдяки бортовим камерам.

Дізнавшись про плани компанії автоматизувати процес перевезень, місцева профспілка сильно занепокоївся — в майбутньому через це багато людей можуть втратити роботу. Компанія запевнила, що в 2018 році нікого насильно не звільняла і не збирається цього робити навіть у наступному році.

Начальник відділу залізничних послуг Rio Tinto Іван Велла оголосив, що автоматизація перевезень в такому віддаленому районі Пілбара — це дуже важлива подія в галузі. Технологія дозволяє значно прискорити процес і зменшити витрати на перевезення.

Професор Аллан Тренч, що спеціалізується на видобутку корисних копалин, вважає, що використовувати таку систему зможуть далеко не всі компанії. Він пояснив, що вона відмінно підходить для видобувачів руди, але складна у використанні золотодобувними фірмами, які працюють глибоко під землею.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button