Земля

Через зміни клімату тварини змінюють місця свого проживання

Індійські вчені б’ють на сполох: за останні 30-40 років в країні різко збільшилася кількість видів тварин, що змінюють місця свого проживання через зміни клімату.

09-11-15-foto-600x400-1

За даними фахівців, середні значення температури поверхні води в Аравійському морі, що омиває західне узбережжя Індії, збільшилися на 0,6 градусів Цельсія в порівнянні з 1967 роком. Через це, здавалося б, незначне підвищення, північна межа ареалу скумбрії і сардин перемістилася на 650 кілометрів.

Поява теплолюбних південних видів риб на півночі Індії відбувається також і в річках. Наприклад, середня мінімальна температура в Гангу сьогодні збільшилася на 1,5 градуса в порівнянні з 1987 роком, що викликало міграцію на північ багатьох видів риб.

Як повідомляють вчені, сьогодні в Індії на північ мігрують не тільки мешканці морів і річок, але і практично всі наземні тварини. Підвищення температури впливає на різних тварин як прямо, так і опосередковано. Наприклад, деякі хижаки добре переносять потепління, але змушені мігрувати, якщо їх здобич змінює свій ареал.

Подібні зміни відбуваються не тільки в Індії, але і по всьому світу. На північ мігрували три чверті всіх відомих науці водних видів тварин і половина наземних тварин. Потепління також змінило терміни розмноження багатьох тварин і рослин. Наприклад, цвітіння рододендронів в Індії в порівнянні з даними кінця XIX століття, тепер починається на 40 днів раніше.

Серйозні зміни в Індії відбуваються також у видів, що мешкають в горах. У Східних Гімалаях численні види рептилій, метеликів, птахів, ссавців і рослин перемістилися вище, так як температура на звичних для них висотах тепер стала занадто високою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button