Всесвіт

Юпітер бомбардують астероїди

В Юпітер в середньому кожен рік врізається 6,5 астероїда, які створюють спалахи, досить великого розміру, щоб їх можна було спостерігати з Землі, згідно з попередніми результатами, отриманими в рамках всесвітньої кампанії спостережень за гігантською планетою, яка проводиться серед астрономів-любителів. Ця оцінка була озвучена на міжнародному семінарі по Юпітеру для астрономів-любителів і професійних вчених, проведеному організацією Europlanet 2020 Research Infrastructure в Обсерваторії Ніцци, Франція.

aca02ab99c278d6d58ea00b6c208bd99
Метеори, які врізаються у верхні шари атмосфери Юпітера, можуть створювати видовищні спалахи, подібні до тих, що спостерігалася астрономами-аматорами Геррітом Кернбауером і Джоном МакКеоном 17 березня 2016 р. Цей спалах став четвертим за рахунком у списку спалахів на Юпітері, випадково помічених астрономами-аматорами, починаючи з червня 2010 р. Астрономи-любителі всього світу скоординували свої зусилля для отримання уточнених оцінок невеликих кількостей космічних тіл, розташованих в околицях Юпітера, і взаємодії цих тіл з планетою.

Марк Делакруа, який очолює міжнародну групу астрономів чисельністю 60 чоловік, сказав: «Видовищні спалаху на Юпітері можна спостерігати за допомогою обладнання аматорського рівня і аналізувати за допомогою доступного програмного забезпечення.

Однак для отримання оцінок кількості тіл, що бомбардують Юпітер, нам потрібні спостерігачі, які реєстрували б не тільки спалахи, але і відсутність спалахів – тобто, вели спостереження безперервно. За три роки, що минули з моменту старту нашої програми, астрономи-любителі з Європи, США та Австралії проаналізували в загальній складності понад 56 діб відео – або понад 53000 відеороликів – не виявивши при цьому жодного спалаху. Ці спостереження дозволили нам скоригувати отримані раніше оцінки в бік зменшення».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button