Земля

На глибині 8 000 метрів вчені знайшли дивні бактерії: їх не очікували там побачити

В ході підводної експедиції група дослідників занурилася в жолоб Атакама, який утворився в результаті зустрічі двох тектонічних плит в східній частині Тихого океану. Там вони виявили незвичайні організми.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Місяць тому дослідник Віктор Весково, засновник Caladan Oceanic, і Освальдо Уллоа, директор інституту океанографії Міленіо, Чилі, стали першими людьми, які опустилися на глибину 8 060 метрів в жолобі Атакама. Там вони виявили унікальні мікроорганізми.

На глибині, на якій раніше не виявлялися люди, дослідники побачили тип голотурій або напівпрозорих морських огірків, схожих на желе. Експерти припустили, що це — новий вид.

Також на глибині вчені виявили бактеріальні спільноти, які “не очікували побачити”, розповіли дослідники в інтерв’ю агентству Франс Прес. Незвичайні організми харчуються хімічними і неорганічними сполуками. “Ця знахідка спантеличила нас і викликала величезну кількість питань: що це за бактерії? Звідки вони там взялися? Ми поняття не маємо, нам доведеться повернутися туди для нових досліджень» — заявив Освальдо Уллоа.

В ході експедиції вчені також виявили види амфіпод, близькоспоріднених креветкам видів ракоподібних, які харчувалися ракоподібними, сегментованими хробаками і напівпрозорою рибою.

Жолоб Атакама знаходиться там, де сходяться тектонічні плити Наски і Південної Америки. У цьому районі було багато землетрусів і цунамі. Дослідники розмістять три датчики на південноамериканській плиті і два на плиті Наска, щоб побачити, як деформується дно океану. Зараз “датчики такого типу існують тільки на суші”, відзначають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button