Екологія

Уряд Великобританії схвалив найбільший у світі проект вітряної ферми

Проект Hornsea Project Two, який передбачає будівництво в Йоркширі 300 вітрогенераторів, стане найбільшим у світі по потужності генерації (1,8 ГВт).

Новий проект представляє собою другу частину будівництва комплексу вітроелектростанцій, що будується в прибережній зоні на півночі Англії. Перша черга, яка генеруватиме 1,2 ГВт, вже завершена, будівництво другої наблизить плани влади виробляти 10% електроенергії з допомогою «зелених» технологій.

Експерти вважають, що після 2020 р. нафта буде коштувати дорого і її пропозиція на ринку буде обмежена. Теоретично це може бути правда, бо всі традиційні джерела швидко виснажуються. Крім того, скорочення інвестицій у розвідку пригальмує і пошук нових родовищ. Втім, в СРСР робилися прогнози про вичерпання нафти до 2010, а газу – до 2015 років. Як видно, не всі прогнози збуваються.

Згідно з планами уряду, будівництво вітряків буде означати створення 2000 робочих місць у будівництві та 560 – у технічному обслуговуванні і ремонті турбінного та енергетичного господарств.

Цікавий і той факт, що будівництво вітроферми Великобританії обійдеться в меншу суму, ніж будівництво АЕС. Проте, уряд гарантує інвесторам закупівлю електроенергії від вітряків з удвічі вищим від поточного ринкового тарифу, що ускладнює ситуацію з оцінкою вартості проекту.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button