Екологія

Що буде, якщо людство припинить викиди парникових газів?

Складно посперечатися з тим, що клімат Землі перетерпів істотні зміни. Міжурядовою групою ООН зі зміни клімату зібрано величезну кількість спостережень, теорій і статей про зростання глобальних температур. Основною причиною змін клімату в наш час є викиди парникових газів.


Одна з цілей Паризької угоди про зміну клімату, не допустити зростання глобальної температури до 2°, і обмежити її – 1.5°. Але глобальна температура планети продовжує підвищуватися. Незважаючи на запобігання викидів двоокису вуглецю, за рахунок використання альтернативних джерел енергії, обмежень на викиди парникових газів, темпи зростання парникових газів в атмосфері залишаються високими. При цьому виникає питання, що буде, якщо ми прямо зараз припинимо викиди парникових газів? Чи зупинить це зростання температури? Повернеться наша планета до колишньої стійкої кліматичній системі? Відповідь проста – НІ.

Випустивши в атмосферу парникові гази, люди дозволили їм накопичуватися і вільно переміщатися. Навіть, якщо людство припинить всі викиди сьогодні, планеті знадобляться тисячі років, щоб знизити вже наявну кількість парникових газів. Правда, вчені припускають, що через 40 років клімат зможе стабілізуватися, при температурі вище, ніж для всіх попередніх поколінь.

Це багаторічне відставання між причиною і наслідком пов’язано з тим, що енергії, які утримується парниковими газами, легше нагріти повітря, ніж воду. Як тільки вдасться підняти температуру води, почнеться новий етап глобальних змін. Запустивши процес – не в наших силах виявилося його зупинити.
У будь-якому випадку, зараз неможливо припинити викиди вуглекислих газів, а значить слід готуватися до нових наслідків глобального потепління. Чим повільніше буде нагріватися планета, тим більше часу буде у людства і всього живого світу, щоб пристосуватися до змін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button