Екологія

Танення льодів Гренландії досягло точки неповернення

Актуальні дослідження дозволили вченим зробити висновок про те, що танення льодів Гренландії досягло точки неповернення, і людству нічого не залишається, крім як адаптуватися до нових кліматичних реалій.

Зміна клімату може мати серйозні наслідки для низинних островів і прибережних міст планети. Вісім з 10 найбільших міст світу знаходяться поблизу узбережжя, і від 40% до 50% населення планети живуть в районах, уразливих для розширення морів.

Майкл Бевіс, професор геодинаміки в Університеті штату Огайо і провідний автор дослідження, заявив, що людство, можливо, пройшло точку неповернення у питанні боротьби зі зміною клімату.

«Єдине, що ми можемо зробити — це адаптуватися і пом’якшити наслідки глобального потепління, — сказав Бевіс. — Це призведе до додаткового підвищення рівня моря. Ми спостерігаємо, як крижаний покрив досяг переломного моменту».

Дослідження, опубліковане раніше в науковому журналі Nature, показало, що крижані щити Гренландії, які містять досить води, щоб підняти глобальний рівень моря на 23 фути (7 метрів), тануть з «безпрецедентною» швидкістю, на 50% вище, ніж у доіндустріальний період розвитку людства рівні і на 33 % вище рівня XX століття.


Дослідження Бевіса проаналізувало дані GPS з узбережжя Гренландії, щоб більш точно зрозуміти результати попередніх досліджень спільного проекту НАСА і Німецького аерокосмічного центру. І в результаті виявилося, що Гренландія втрачає близько 280 гігатонн льоду в рік, у результаті чого глобальний рівень моря піднімається на 0,03 дюйма (0,8 міліметра). Також Бевіс і його співавтори виявили, що до 2012 року темпи втрати льоду прискорилися майже в чотири рази в порівнянні з 2003 роком.

Кнопка «Наверх»