Всесвіт

Вчені: Мозок космонавтів старіє швидше

Вчені з Флоридського університету провели дослідження, яке показало, що мозок космонавтів старіє набагато швидше. Також виявлена залежність від частоти гравітаційних переходів.

Попередні спостереження показали, що зміни відбулися в білій масі мозку і нервових клітин, а основна частина нервової системи змістилася в черепі. Величина даних зрушень залежить від кількості місій космонавтів, незалежно від проведеного часу в космосі. Вчені вивчали дані зміни за допомогою дифузійної МРТ, аналізуючи інформацію, зібрану NASA з 2010 по 2015 роки. Результат показав, що в умовах мікрогравітації розподіл рідини навколо мозку збігається з загальною зміною води в організмі. У верхній частині тіла помічається збільшення рідини, що веде до набрякання обличчя.

Вчені помітили, що значні збільшення рідини всередині черепа відбувалися у більш досвідчених космонавтів. Що відбувається в основній частині нервової системи у членів екіпажу під час повернення на Землю, говорити ще рано. В ході додаткових досліджень фахівці будуть спостерігати за астронавтами, які здійснюють польоти в космос тривалістю понад 200 днів. На думку експертів, це допоможе під час розробки методів лікування, які будуть мінімізувати ризик завчасного старіння мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button