Екологія

В американському меді виявили ядерні відходи

Американські вчені знайшли в меді, зібраному на Східному узбережжі США, сліди відходів ядерної зброї часів холодної війни.

Вчені з американського коледжу Вільгельма і Марії в місті Уільямсберг штату Вірджинія виявили в меді, зібраному на Східному узбережжі США, наслідки випробувань ядерної зброї часів холодної війни. Ядерні відходи в меді вдалося знайти випадково: аспіранти привезли в коледж зразки деяких місцевих продуктів, щоб перевірити в них рівень радіації.

Виявилося, що в банці з медом є сліди радіоактивного цезію-137 – цей ізотоп є продуктом поділу ядер в реакторах і ядерній зброї та одним з головних компонентів радіоактивного забруднення біосфери. В результаті вчені прийшли до висновку, що частинки, викинуті в атмосферу в результаті випробувань ядерної зброї, осіли на квітах, з яких бджоли збирають нектар.

Цезій-137 вдалося виявити в 68 банках меду з 122, які потрапили в руки до вчених. Його зміст перевищувало середній рівень радіоактивності інших продуктів зі Східного узбережжя приблизно в 100 разів – приблизно 870 000 атомів на столову ложку меду. Правда, це все-таки нижче гранично допустимого рівня, встановленого Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Радіоактивні ізотопи цезію-137 три роки тому були виявлені і в каліфорнійському вині – фахівці Національного центру наукових досліджень протестували червоні та рожеві вина, сировиною для яких служив виноград, зібраний в США у 2009-2012 роках. Науковці звинуватили в цьому аварію на японській АЕС «Фукусіма», яка трапилася в 2011 році.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button