Екологія

Серйозні наслідки зміни клімату можуть відбутися раніше, ніж очікувалося

Згідно з новою доповіддю експертів ООН, зміна клімату докорінно змінить життя на Землі вже в найближчі десятиліття, навіть якщо людство зможе скоротити викиди вуглекислого газу.

Image by ELG21 from Pixabay

Вимирання видів, ширше поширення хвороб, нестерпна спека, руйнування екосистем, затоплення міст, – ці та інші руйнівні кліматичні наслідки настануть швидше, ніж ми очікували. Згідно з новою доповіддю, попередню версію якої опублікувало агентство AFP, багато з найстрашніших прогнозів втіляться в життя до того, як дитині, яка народилася сьогодні, виповниться 30 років.

Вибір, який суспільство зробить зараз, визначить, чи буде наш вид процвітати або просто виживати в XXI столітті, йдеться в проєкті доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК). Доповідь являє собою 4000-сторінковий документ і є найповнішим на сьогодні каталогом того, як зміна клімату в найближчі роки може вплинути на навколишній світ.

Але документ, покликаний вплинути на ключові політичні рішення, не планується випускати до лютого 2022 року – надто пізно, адже вирішальні саміти ООН з клімату, біорізноманіття та продовольчим системам пройдуть вже в цьому році. МГЕЗК заявила, що поки не готова коментувати зміст проєкту доповіді, оскільки робота над кінцевим варіантом ще ведеться.

Проблеми, які виділяє ООН, є системними, вплетеними в саму тканину повсякденного життя. Вони також глибоко несправедливі: ті, хто найменше відповідальний за глобальне потепління, будуть страждати непропорційно більше.

Експерти говорять про те, що навіть викидаючи в атмосферу рекордну кількість парникових газів, ми підриваємо здатність лісів і океанів поглинати їх, перетворюючи наших найбільших природних союзників в боротьбі з потеплінням у ворогів. Документ попереджає, що попередні великі кліматичні потрясіння різко змінили навколишнє середовище і знищили більшість видів, піднімаючи питання про те, чи сіє людство насіння своєї власної загибелі.

З проєктом доповіді можна ознайомитися на сайті AFP.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button