Земля

В Антарктиді знайдено вулкан, який небезпечніший від Єллоустоунського

Вчені з Університету Единбурга виявили під льодом Антарктиди 91 раніше невідомий вулкан. Один з них перевершив за розмірами Єллоустоунський вулкан, ставши найбільшим у світі серед «братів».

Журнал присвятив цьому проекту шотландських вчених цілу серію публікацій. Знахідка являє собою найбільш великий вулканічний регіон на Землі з найбільш щільною концентрацією вулканів, розташованих під двокілометровим шаром льоду.

Знахідка була зроблена за допомогою наземної техніки і авіарадарів, призначених для роботи в екстремальних умовах. На отриманих знімках чітко видно кратери вулканів, які розкидані по всьому західному узбережжю материка.

Найбільший з кратерів перевершує за своїми розмірами американський Єллоустоунський вулкан, який до цього моменту вважався найнебезпечнішим на планеті. Його виверження загрожує стерти з лиця землі цілі країни.

«Найбільше питання: наскільки ці активні вулкани? Це те, що нам потрібно визначити якомога швидше», – сказав один з авторів дослідження, експерт по льодовиках Роберт Бінгхем.

Відкриття особливо важливо, оскільки діяльність цих вулканів може мати велике значення для іншої частини планети. Якщо відбудеться виверження, воно може сильно дестабілізувати крижані щити регіону, які вже постраждали від глобального потепління. Витік талих вод в Антарктику в таких масштабах може викликати суттєве підвищення рівня моря.

«Ми були вражені. Ми не очікували знайти що-небудь подібне. Знахідка майже потроїла кількість вулканів, про існування яких у західній Антарктиді було відомо раніше. Ба більше, ми підозрюємо, що на дні моря, що лежить під крижаним шельфом Росса, є ще більше. Дуже ймовірно, що цей регіон виявиться найщільнішим районом вулканів у світі, навіть більше, ніж у Східній Африці, де зосереджені такі гіганти, як Ньїрагонго, Кіліманджаро, Лонгонот та інші діючі вулкани».

В даний час найбільша кількість вивержень в світі відбувається в регіонах, які за історичними мірками нещодавно втратили своє льодовикове покриття – після закінчення останнього льодовикового періоду. Ці такі регіони, як Ісландія і Аляска. Крім вулканів, вчені виявили під льодом цілий ряд озер, також до цього невідомих.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments