Земля

У пустелях Сахара і Сахель виявлено 1,8 мільярда дерев

Коли ви чуєте назви таких пустель як Сахара і Сахель, ви автоматично уявляєте безкраї піски без будь-яких ознак життя. Як виявилося, все не зовсім так.

Завдяки детальним супутниковим знімкам і технології машинного навчання вчені виявили, що на безплідних просторах пустель Сахара і Сахель більше зелені, ніж вважалося раніше.

Отримані дані вказали на 1,8 мільярда дерев, які відмінно пристосувалися до життя в таких посушливих місцях. «Ми були дуже здивовані, що в пустелі Сахара зростає так багато дерев», – сказав провідний автор Мартін Брандт інформаційному агентству AFP. «Звичайно, є великі території без будь-яких дерев, але є райони з високою щільністю дерев, і навіть між піщаними дюнами трапляються окремі рослини».

Це дослідження надає дані, які можуть допомогти боротися зі збезлісенням і більш точно вимірювати накопичення вуглецю на суші. Як кажуть автори роботи, це допомагає встановити «базовий рівень», за яким через кілька років люди зможуть оцінити результати своїх зусиль з розвитку лісів.

Однак автори роботи зізнаються, що довгий час порахувати всі дерева було непростим завданням. Виявити райони з великою кількістю дерев досить легко, це можуть зробити навіть ті супутники, які мають камери з низьким розрішенням. Але побачити дерева, які «розкидані» по пустелі по кілька штук – надзвичайно важко.

Тепер, коли вченим стали доступні дані супутникових знімків високого дозволу, рахувати дерева стало простіше, але на великих територіях деякі рослини все-таки побачити практично неможливо. Тоді команда Мартіна Брандта придумала рішення цієї проблеми. Вони застосували для розпізнавання дерев на супутникових фотографіях методи глибокого навчання.

Перш ніж запустити програму розпізнавання, команді було необхідно навчити комп’ютер рахувати дерева. Для цього Брандт самостійно позначив на знімках майже 90 000 дерев, цей процес зайняв у нього цілий рік. «Модель повинна знати, як виглядають всі види різних дерев в різних ландшафтах», – сказав учений, зазначивши, що в підсумку це коштувало таких зусиль.

Вчені змогли порахувати дерева на території площею 1,3 мільйона квадратних кілометрів. Для цього програма проаналізувала більше 11 000 зображень.

«Точна інформація про рослинність пустель і інших посушливих зон є важливим фактором в нашому розумінні глобальної екології, біогеографії і біогеохімічних циклів вуглецю, води та інших поживних речовин», – роблять висновок автори роботи. Вони сподіваються, що їхня програма зможе нанести на карту дерева не тільки посушливих місцевостей, а й інших регіонів світу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button