Земля

В Антарктиді встановилося аномальне тепло

Кілька днів тому на станції Есперанса стовпчики термометрів показали +17,5 ° С. Такого тепла на кінець березня ще не було раніше за всю історію метеоспостережень, але Всесвітня метеорологічна організація поки не підтвердила рекорд. При цьому аргентинські метеорологи стверджують, що рекордне значення тепла вже зафіксовано.

31-03-15-foto-600x383-1

Таке високе значення температури на позначці +17,5 ° С було зафіксовано 24 березня на аргентинській наукової станції Есперанса, яка розташована на Антарктичному півострові недалеко від південного краю Південної Америки. З початку метеоспостережень, тобто з 1975 року середня температура повітря в районі станції становила -5,5 ° С (-10,8 ° С в зимовий час і +0,2 ° С в літній час).

Виявилося, що останні дні в Антарктиді були дуже теплими. На станції Марамба було зафіксовано + 17,5 ° С. Попередній рекорд тепла в Антарктиді припав на 24 квітня 1961 року, коли на станції Есперанса термометри показали +17,1 ° С.

Читайте також: Кліматологи пояснили, чому на Південному полюсі холодніше, ніж на Північному

2015 тільки розпочався, а вже п’ять країн записали рекорди в історії спостереження температури повітря. Цей список включає в себе, серед інших, африканська держава Гана з температурою +43,0 ° С (12 лютого), і держава Самоа, де на 20 січня стовпчики термометрів злетіли до +36,5 ° С.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button