Земля

У майбутньому урагани можуть вирувати по всій Землі

Нове дослідження припускає, що в XXI столітті урагани й тайфуни поширяться на райони середніх широт, включаючи такі великі міста, як Нью-Йорк, Бостон, Пекін і Токіо.

Image by janeb13 from Pixabay

Хоча збільшення кількості тропічних циклонів зазвичай називають передвісником зміни клімату, багато чого залишається неясним щодо того, наскільки вони чутливі до середньої температури планети. У 1980-х роках вчені використовували концепції класичної термодинаміки, щоб передбачити, що глобальне потепління призведе до більш інтенсивних штормів – передбачення, яке було потім підтверджено спостереженнями.

Проте інші аспекти взаємозв’язку між тропічними циклонами та кліматом все ще не мають фізичної теорії. Наприклад, вчені не можуть прийти до консенсусу щодо того, чи буде загальна кількість штормів і ураганів у світі збільшуватися або зменшуватися в міру потепління клімату, або чому на планеті щорічно відбувається приблизно 90 таких подій.

“Існує велика невизначеність щодо того, як зміняться тропічні циклони в майбутньому, — зазначив один з авторів дослідження Олексій Федоров, професор Єльського університету. – Однак численні свідчення вказують на те, що ми могли б спостерігати більше тропічних циклонів в середніх широтах, навіть якщо загальна частота тропічних циклонів не збільшується. У поєднанні з очікуваним збільшенням середньої інтенсивності тропічних циклонів це відкриття передбачає вищі ризики, пов’язані з тропічними циклонами в міру потепління клімату”.

У своїй роботі автори провели чисельне моделювання теплого клімату далекого минулого Землі, проаналізували недавні супутникові дані і різні прогнози погоди та клімату, а також провели розрахунки за фізичними моделями атмосферної конвекції і вітрів в планетарному масштабі. Наприклад, вчені відзначили, що при моделюванні теплішого клімату в епоху еоцену (56-34 мільйони років тому) і пліоцену (5,3-2,6 мільйона років тому) тропічні циклони формувалися і посилювалися в більш високих широтах.

В результаті вчені встановили, що тропічні циклони — урагани і тайфуни — можуть мігрувати на північ і південь у своїх півкулях через те, що планета нагрівається в результаті антропогенних викидів парникових газів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button