Здоров'я

В антибактеріальному милі знайшли небезпечні компоненти

Вчені неодноразово заявляли, що популярне антибактеріальне мило небезпечне для здоров’я. Винні компоненти, які використовуються в якості антибактеріальних і протигрибкових агентів — триклозан і триклокарбан. Їх вплив може посилювати ризик харчової алергії та контактного дерматиту.

Тестування на щурах показало, що триклозан може викликати гормональні порушення. Потрапляючи зі стічними водами в навколишнє середовище, триклозан накопичується в небезпечних кількостях. У 2016 році Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США заборонило продаж мила з триклозаном, триклокарбаном і ще 17 такими компонентами. Однак в багатьох інших країнах мило з цими компонентами продовжує продаватися без обмежень.

Тому більш 200 дослідників з різних країн підписали «Флорентійську заяву» — документ, що закликає контролюючі органи держав обмежити виробництво продукції, що містить триклозан і триклокарбан.

Автори заяви повідомляють: сьогодні ці компоненти використовуються у виробництві понад 2 000 різних продуктів. Серед них мило, зубні пасти, фарби, одяг та дитячі іграшки. Вчені закликають використовувати антибактеріальні компоненти тільки в тих випадках, коли вони дійсно необхідні. Наприклад, зубні пасти з триклозаном застосовують для лікування деяких захворювань ясен. Однак додавати ці інгредієнти в усі зубні пасти не слід.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button