Земля

Цікаві факти про вулкани

Сьогодні ми вирішили поділитися з вами найцікавішими фактами про вулкани. Розпочнемо ми оповідь з однієї історії, яка сталася з фотографом Робертом Ландсбургом, в 1980 році.

У травні 1980 року Роберт знаходився поблизу вулкана Сент-Хеленс, який розташовується в штаті Вашингтон, США. Фотограф знав, що виверження ропочнеться з дня-на-день, тому він щодня оглядав місцевість, щоб вчасно зафіксувати цей процес. У той момент, коли почалося саме виверження, 18 травня 1980 року, Роберт Ландсбург знаходився всього в декількох кілометрах від вершини вулкана Сент-Хеленс.

Тільки через 17 днів його тіло знайшли під товстим шаром попелу. Під ним в рюкзаку була акуратно складена камера, а на ній збереглися неймовірні знімки, які надалі допомогли геологам зробити повний документальний опис виверження.

Вирогідно, коли величезна хмара пилу почала наближатися, Роберт усвідомив, що йому вже не вдасться врятуватися, тому він до останнього моменту продовжував робити фотознімки.

Ціною свого життя він створив унікальні кадри, які були опубліковані журналом National Geographic у 1981 році.

вулкани01

Цікаві факти про вулкани

На Канарських островах, є ресторан, який називається «El Diablo», що в перекладі означає «диявол». Так ось, свої кулінарні шедеври місцеві кухарі готують над жерлом діючого вулкана. Температура повітря, яке піднімається з воронки своєрідного мангала, становить 400 ° C.

На всій планеті налічується близько 1500 вулканів, які в будь-який момент можуть активізуватися і розпочати виверження. Виверження відбувається через те, що магма проривається з надр планети крізь тонкі шари земної кори. Магма може тисячі років знаходиться під землею, а потім в лічені хвилини вирватися на її поверхню.

Volcanus – бог вогню в римській міфології.

Практично всі острови, які знаходяться в Атлантичному океані, вулканічного походження.

За останні 500 років, в результаті вулканічної активності, загинуло близько 200 000 чоловік.

Одне з нажахливіших вивержень на планеті відбулося на Філіппінах в 1991 році. Вулкан Пінатубо викинув близько 22 млн. тонн двоокису сірки, що призвело до зниження температури на всій планеті на 0,5 ° C.

Всі пам’ятають виверження вулкана в Ісландії в квітні 2010 року. В результаті цього виверження були скасовані авіарейси практично по всій Європі, величезна хмара попелу накрила не тільки саму Ісландію, але й інші країни західної Європи. Однак це виверження ніщо, порівняно з тим, яке відбулося в 1783 році. Величезна кількість магми і попелу, які виривалися з вулкана Скаптар, знищили всі посіви сільського господарства, що призвело до голоду. Були також знищені всі запаси рибальства. Загинула приблизно п’ята частина населення Ісландії.

Найбільші вулкани називають – супервулкани. Супервулкани можуть викидати лаву на сотні кілометрів. Вони так само здатні призвести до кліматичних змін, наприклад, до різкого похолодання по всій планеті. Зниження температури відбувається через те, що величезна маса попелу в атмосфері не дає проникнути сонячному промінню, тим самим не даючи змогу повітрю прогрітися в повній мірі. Подібні монстри прокидаються приблизно один раз на кілька тисяч років. У Йелоустонському національному парку якраз і знаходиться подібний вулкан. На думку вчених, найближчим часом, він може знову відновити свою активність.

Згаслими вулканами називаються тільки ті вулкани, які, на думку вчених, більше ніколи не будуть активними. Вулкани, активність яких затихла тільки на деякий час, прийнято називати сплячими.

Температура лави при виверженні вулкана досягає 1200 ° C.

Найвищий діючий вулкан у світі Котопахі знаходиться в Еквадорських Андах на висоті 5 897 м. Найнижчий вулкан Даллол, розташований в Ефіопії, його кратер знаходиться на позначці 48 метрів нижче рівня моря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button