Земля

В арктичних глибинах знайшли “губкові сади»

Вчені з’ясували, що губки в арктичних глибинах продовжують розвиватися, повільно поглинаючи органіку тварин, що існували там тисячі років тому. Дослідження про це з’явилося в журналі Nature Communication.

Дно океану населене невеликою кількістю тварин, сонячне світло туди майже не проникає, кисню там теж мало. Але вченим вдалося знайти великі скупчення губок в арктичних глибинах на хребті Лангсет. Найбільш густонаселеними виявилися плоскі вершини хребта, більше половини площі яких покривають “губкові сади”.

Опустивши камеру на глибину, вчені зробили фотографії цієї екосистеми і взяли звідти зразки. Вони прийшли до висновку, що представники екосистеми використовують в їжу тугоплавкі розчинені і тверді органічні речовини, включаючи залишки вимерлих тварин, які раніше підживлювалися дегазацією вулканічних гір.

Серед них були і черви-погонофори – мешканці морських глибин, які живуть всередині захисних трубок з хітину і вапняку. Кілька тисяч років тому гідротермальна активність перервалася, погонофори вимерли, але на останках їх трубок розцвіли губки.

“Ми знайшли масивні губки, які можуть досягати метра в діаметрі, це перше свідчення того, що вони харчуються древньою викопною речовиною”, – зазначила доктор Тереза Морганті з Інституту морської мікробіології ім. Макса Планка в Бремені (Німеччина).

Вченим вдалося знайти великі скупчення губок в арктичних глибинах на хребті Лангсет

Вчені також відзначають, що арктичний морський лід відступає з великою швидкістю. Дослідники попереджають, що ця унікальна екосистема піддається великому тиску через зміни клімату. Згідно з вимірами, товщина і протяжність літнього морського льоду в Арктиці різко скоротилися за останні 30 років.

Губки – це прості стародавні тварини, що мешкають в морях і океанах по всьому світу, від глибоких океанів до неглибоких тропічних рифів. Грунти їх проживання складаються з накопиченої тваринної біомаси. Губки фільтрують воду, особливо там, де є висока концентрація органічного вуглецю. Проаналізувавши зразки з арктичної експедиції, вчені виявили, що губкам в середньому 300 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button